mojeauto.pl

Informacje o targach
- Strona główna
- O targach Lipskich
- AMI Lipsk 2006
- AMITEC Lipsk 2006
- Atrakcje AMI Lipsk
- Fakty i liczby
- Jak bylo w 2005 roku

Zobacz koniecznie
AMI Lipsk 2006


AMI 2005


AMI 2005 - relacja mojeauto.pl


AMITEC 2005


Targi Lipskie


Targi lipskie w mojeauto.pl
Aktualności
Jak dojechać na AMI Lipsk?

2006-03-14
Źródło: mojeauto

Targi samochodowe AMI Lipsk 2006 to największa impreza motoryzacyjna w środkowo-wschodniej części Europy. W tym roku na odwiedzających czekać będzie ponad 100 premier aut seryjnych i koncepcyjnych. Co ważniejsze Lipsk leży zaledwie 217 kilometrów od granicy z Polską, dlatego też dla wszystkich wybierających się własnym pojazdem na to ważne wydarzenie branży motoryzacyjnej prezentujemy kilka wariantów, które powinny pomóc w dotarciu do celu.

W prezentacji za punkt rozpoczęcia podróży obierzemy kilka największych miast Polski, czyli: Warszawę, Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań i Szczecin.

Dojazd: Kraków, Katowice Wrocław
W przypadku Wrocławia, Krakowa i Zagłębia Śląskiego najlepiej skorzystać ze świeżo wybudowanej autostrady A4. Jadąc z Krakowa należy jednak pamiętać o opłatach za przejazd przez autostradę w dwóch punktach poboru opłat: Mysłowicach-Brzęczkowicach i Balicach. Na każdej z nich (jadąc samochodem) musimy zapłacić 6,50 zł. To jedyne opłaty jakie pobierane są jak na razie na A4. Ze względu na to, iż „czwórka” nie jest jeszcze kompletna musimy pamiętać aby zjechać z niej na drogę E40 w stronę Jędrzychowic. Później mijamy Bolesławiec (obwodnica) i po około 160 kilometrach drogi (licząc od Wrocławia) dojeżdżamy do przejścia granicznego Jędrzychowice/Ludwigsdorf.

Po przejechaniu granicy obieramy kurs na Drezno, do którego prowadzi nadal autostrada A4. Na 233 kilometrze mijamy Drezno. Po przejechaniu kolejnych 50 kilometrów zjeżdżamy z A4 na autostradę oznaczoną numerem A14 (wyjazd numer 76: Magdeburg, Halle, Lipsk). W przypadku autostrady A14 mogą wystąpić utrudnienia na trasie w postaci prac remontowych.
Na 367 kilometrze zjeżdżamy z autostrady A14 (zjazd numer 24: Lipsk – targi, BMW Werk, Quelle). Następnie wjeżdżamy na drogę S9 (Lipsk, Quelle), a następnie na ulicę Messe-Alle, na której mieszczą się targi samochodowe AMI.

Dojazd: Poznań
Wyjeżdżając z Poznania i okolic kierujemy się w kierunku autostrady A2 (płatna - 11 zł) w stronę Świecka. Na wysokości Nowego Tomyśla A2 kończy się. Podróż w stronę Świecka kontynuujemy drogą E30 na odcinku 113 kilometrów. Po przekroczeniu granicy w Świecku dotychczasowa droga E30 przechodzi w autostradę A12. Dalej podążamy zgodnie z opisem tablicy (Magdeburg, Poczdam, Drezno, Berlin). Po ominięciu Berlina należy zjechać na kolejną autostradę A10 (kierunek: Monachium, Lipsk). Po około 119 kilometrach trzeba zjechać ponownie, tym razem na autostradę A9 i kierować się zgodnie z opisem tablicy: Drezno, Lipsk, Halle. Z „dziewiątki” zjeżdżamy na trasę A14, by po około 16 kilometrach odbić w kierunku drogi S9 (zjazd numer 24: Lipsk – targi, BMW Werk, Quelle), prowadzącej do miejsca targów AMI Lipsk 2006.

Dojazd: Szczecin
W przypadku podróży z północno-zachodnich krańców Polski proponujemy kierowanie się w stronę przejścia granicznego w Kołbaskowie do którego prowadzi droga E28. Po wjechaniu do Niemiec autostradą A11 kierujemy się w stronę Berlina. Szczególną ostrożność należy zachować na odcinku autostrady pomiędzy miejscowościami Penkun i Schmoeln. Występują tam długoterminowe roboty drogowe, które potrwają aż do 31 grudnia 2006 roku. Po przejechaniu około 126 kilometrów (od granicy) kolejnym manewrem będzie zjazd na autostradę A10 – mniej więcej na wysokości Berlina.
Zbliżamy się w tym momencie do najtrudniejszej sekcji podróży. Czeka na nas bowiem wiele zjazdów i duży ruch. Na 28-kilometrowym odcinku jaki przyjdzie nam pokonać po autostradzie A10 cały czas kierujemy się w stronę zjazdu numer 31: Berlin-Centrum, Tegel, Berlin-Reinickendorf, kierującego nas na autostradę A111. Tą autostradą podążamy około 22 kilometrów do momentu zjazdu (numer 7: Centrum, Charlottenburg) na trasę A100, którą podążamy w stronę: Magdeburga, Lipska i Poczdamu – zakończoną zjazdem numer 10, prowadzącym do autostrady A115. Tę z kolei opuszczamy po przejechaniu 28 kilometrów kierując się zgodnie ze wskazówkami tablic prowadzących do: Hanoweru, Magdeburga i Lipska. W tym momencie zbliżamy się do Poczdamu. Obieramy kurs na autostradę A10 – kierunek: Monachium, Lipsk, a następnie na autostradę A9 w kierunku: Drezno, Lipsk, Halle. Z „dziewiątki” zjeżdżamy na trasę A14, by po około 16 kilometrach odbić w kierunku drogi S9 (zjazd numer 24: Lipsk – targi, BMW Werk, Quelle), prowadzącej do miejsca targów AMI Lipsk 2006.

Dojazd: Warszawa
Jadąc z Warszawy najłatwiej dotrzeć do Lipska kierując się w stronę Wrocławia. Zmierzając na zachód Polski możemy wybrać dwie alternatywne drogi dojazdu – przez Bełchatów i Częstochowę. W przypadku pierwszej opcji kierując się w stronę Bełchatowa musimy nastawić się na wzmożony ruch (szczególnie ciężarówek) oraz obecność patroli policyjnych. Dlatego też ten wariant podróży polecamy do jazdy w nocy, tym bardziej, że jest on krótszy od przejazdu przez Częstochowę. Z kolei kierując się na Częstochowę nasza podróż wydłuży się o około 80 kilometrów. Nie oznacza to jednak, że będziemy jechać dłużej. W tym przypadku rezygnujemy z dużego ruchu i część trasy pokonujemy „Gierkówką” oraz autostradą A4 (okolice Opola). Plusem jest także lepszy stan dróg. Największą ostrożność należy zachować jednak na odcinku pomiędzy Częstochową i Opolem – dosyć wąski, 70-kilometrowy fragment drogi w lesie z przejazdem przez liczne wsie. Dojeżdżając do Opola wyjeżdżamy na autostradę A4 w stronę Wrocławia. Przejeżdżając przez stolicę Dolnego Śląska kierujemy się zgodnie ze wskazówkami tablic, kierującymi na Jelenią Górę, Kudowę Zdrój. Tuż po wyjeździe z Wrocławia wjeżdżamy na autostradę A4: Jędrzychowice, Lubawka, Jelenia Góra. Ze względu na to, iż „czwórka” nie jest jeszcze kompletna musimy pamiętać aby zjechać z niej na drogę E40 w stronę Jędrzychowic. Później mijamy Bolesławiec (obwodnica) i po około 160 kilometrach drogi (licząc od Wrocławia) dojeżdżamy do przejścia granicznego Jędrzychowice/Ludwigsdorf.

Dalszą część trasy pokonujemy w identyczny sposób jaki został dokładnie opisany powyżej: trasa Wrocław – Lipsk.

Przybliżone odległości polskich miast do Lipska:

Bydgoszcz 562 km
Gdańsk 712 km
Katowice 544 km
Kraków 619 km
Lublin 800 km
Łódź 610 km
Olsztyn 758 km
Poznań 427 km
Szczecin 354 km
Warszawa 729 km
Wrocław 369 kmWersja do wydruku Powrót
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2015